Περιγραφή
Η διαδρομή περιλαμβανει τα εξης σημεία:
- Ηρώο Αγωνιστών Επανάστασης
- Μονή Αγίας Λαύρας
- Δημοτικό Μουσείο Καλαβρυτινού Ολοκαυτώματος
- Τόπος Θυσίας
- Αρχοντικό Παλαιολογίνας
- Κάστρο Καλαβρύτων
- Χελμός (Αροάνια Όρη)
- Τηλεσκόπιο
- Ύδατα της Στυγός
- Καταφύγιο
- Χιονοδρομικό Κέντρο
- Ζαρούχλα
- Μονή Παναγίας Καταθεσίων ή Καταφυγίων
- Λίμνη Τσιβλού
- Αρχαίο Θέατρο Αιγείρας
- Αιγείρα
- Φαράγγι Βουραικού
- Οδοντωτός Σιδηρόδρομος
- Ιερά Μονή Μεγάλου Σπηλαίου
- Ζαχλωρού
Προτεινόμενη εστίαση
- ΤΑΒΕΡΝΑ ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ
- ΚΑΦΕ ΑΧΑΪΚΟΝ